Kralický Sněžník

Králický Sněžník (1423 m. n. m.) je nejvyšší horou stejnojmenného pohoří, které odděluje Orlické hory od Hrubého Jeseníku. Králickým Sněžníkem probíhá hlavní evropské rozvodí hned tří moří. Sníh zde zůstává ležet až 8 měsíců v roce, a proto není divu, proč hora získala právě jméno Sněžník.

Králický Sněžník je tvořen rulou, která místy vytváří díky zvětrávání zajímavé skalní útvary, kamenná pole a mrazové sruby. V minulosti stála na vrcholu rozhledna a nedaleko pod vrcholem turistická chata. Obě stavby však musely být v roce 1973 strženy pro svůj špatný technický stav. I bez rozhledny je ale odsud překrásný výhled na Orlické hory, na pohoří Hrubého Jeseníku i na polskou stranu. Právě pro tuto kruhovou vyhlídku je Králický Sněžník vyhledávaným turistickým cílem. Nedaleko od základů stržené turistické chaty se nyní nachází socha slůněte.

Nedaleko pod vrcholem Králického Sněžníku pramení řeka Morava. Pramen se na chází přímo na turistické stezce a tak se u něj zastaví každý turista směřující k vrcholu Králického Sněžníku. Od pramene je to na vrchol už jen 10 minut.